Ľubo Olach

späť

Fotogaléria

Na oslavách 85. narodenín prezidenta Rudolfa Schustera, ktoré sa uskutočnili 13. februára 2019 v kaviarni Slávia v Košiciach, sa zúčastnili aj niektorí členovia Pezinského PI klubu. Kamera ich zachytila pri slávnostnom večeri. Druhá fotografia je už ráno po bujarej oslave v kaviarni Slávia v Košiciach.

22. februára 2019 som zavítal na besedu na Gymnázium na Gröslingovej ulici v Bratislave. V známej Gamče som študentom hovoril o tom, že Bratislava sa 4. februára 1919, teda pred 100 rokmi, stala hlavným mestom Slovenka v rámci Česko - Slovenskej republiky.

Pridávam ešte niekoľko fotografií z Literárneho večera vo Francúzskom inštitúte.

12. februára 2019 som mal vo Francúzskom inštitúte v Bratislave večer poézie, kde som prednášal básne o Paríži. Hosťom večera bol spisovateľ Ľuboš Jurík, program moderoval Ľubomíre Olach, ml. a atmosféru dotvárala s francúzskymi šansónmi speváčka Janka Gaváčova pričom ju sprevádzal gitarista Ľuboš Brtáň.

Na knižnom veľtrhu Bibliotéka 2018 v Inchebe som predstavil svoj nový román ADVOKÁT. Pri uvádzaní knihy do života mi pomáhal Ľubomír Olach, ml.

Na konferencii Prieniky českej a slovenskej kultúry v Prahe 29. októbra 2018.

Palác Európskej Únie

S Ľubošom Juríkom oddychujeme v bare v zjazdovom paláci Európskej únii v Štrasburgu. Október 2018. 

Krst knihy

V týchto dňoch mi vyšiel vo vydavateľstve Marenčin nový román ADVOKÁT. V ňom som si zobral na mušku našu advokáciu a pomery v nej a tie veru nepotešia.

Dom v ktorom sa narodil Dr. Vavro Šrobár, Lisková 20.08.2018.

Dom v ktorom sa narodil Dr. Vavro Šrobár, Lisková 20.08.2018.

 

 

Foto z osláv v MSKŠ: 70-tiny spisovateľa Ľuba Olacha

 

 

 

20. apríla 2018 mi mesto Zlaté Moravce pri príležitosti ,mojich sedemdesiatin usporiadalo oslavu na ktorej mi podpredseda nitrianskeho župana a poslanec SNR Marián Kéry gratuloval k môjmu jubileu.  Potom si slovo vzal primátor mesta Dr. Dušan Husár. Od neho som dostal pamätnú medailu mesta Zlatých Moraviec a tiež Ďakovný list Mesta Zlaté Moravce za aktívnu spoluprácu a prínos v literárnej tvorbe. Laudácio na moju oslavu predniesol spisovateľ Luboš Jurík.  Zapísal som sa do pamätnej knihy mesta a nakoniec prišlo to najlepšie tzn. víno a občerstvenie.

 

 

Užhorodska univerzita

 

V dňoch 28.2. až 2.3.2018 som bol spolu s Ľubošom Juríkom na pozvanie generálneho konzula v Užhorode Miroslav Mojžitu a Užhorodskej univerzity. V tomto peknom meste sme vystúpili na viacerých besedách o. i. aj na Užhorodskej univerzite pre študentov študujúcu slovenčinu. Spolu s Ľubošom Juríkom sme položili aj veniec k pomníku Milana Rastislava Štefánika.

 

 

Beseda, Prešovská univerzita, 2018

 

27. februára som bol na besede v Prešovskej univerzite,  kde som s poslucháčom hovoril o mojej knižke Vavro Šrobár - osudové prevraty 1918 - 1944 - 1948.

 

 

Predstavenie knihy, V-klub, 2018

29. januára 2018 som vo V- klube v Bratislave predstavil svoju knižku Vavro Šrobár - osudové prevraty - 1918 - 1944 - 1948. Večer skvele moderoval Ľubomír Olach mladší a ako hosť sa na akcii zúčastnil karikaturista a spisovateľ Milan Stano, úryvky z knihy predniesla šarmantná herečka Monika Horváthová a na gitare hrala a spievala Eva Golovková.

Mestká vináreň Pezinok 12.12.2017

V utorok 12.12.2017 sme spolu s Ľubošom Juríkom a Jozefom Mikloškom v Mestskej vinárni v Pezinku predstavili naše nové knižky. Cestu do sveta im pozametal s jedľovou vetvičkou primátor Pezinka Oliver Solga. Ako na koláži Ruda Ferka vidieť na akcii bolo naozaj veselo. Podujatia sa zúčastnil aj maliar Milan Stano, ktorý mi v knižke o Vavrovi Šrobárovi urobil niekoľko výborných kresieb.

Beseda na ZDŠ na Odborárskej ulici v Bratislave, 12.12.2017

V utorok 12. decembra 2017 som bol na besede na ZDŠ na Odborárskej ulici v Bratislave. Žiaci boli veľmi dobre pripravení vďaka pani učiteľke Žiakovej. Na tabuly vidieť práce v ktorých písali o Vavrovi Šrobárovi o ktorom bola beseda. 

Beseda v Prahe, 7.12.2017

Na besedu o mojej knižke Vavro Šrobár – osudové prevraty – 1918 – 19144 – 1948 som do Slovenského inštitútu v Prahe zavítal 7.decembra 2017. Úvodný príhovor o tomto veľkom Slovákovi mal veľvyslanec Slovenskej republiky v Prahe Peter Weiss. Potom  účastníkov besedy oslovil moderátor večera Ľubomír Olach, ml. a tiež známy spisovateľ Ľuboš Jurík. No a ja som tiež nemlčal. Beseda sa tešila veľkému záujmu návštevníkov. Prišla na ňu aj redaktorka Českého rozhlasu, ktorá so mnou urobila rozhovor.

Beseda v Martine 5.12.2017

 

Na besede ktorá sa uskutočnila 5.12.2017 v knižnici v Martine som predstavil moju novú knihu Vavro Šrobár  - osudové prevraty – 1918 – 1944 – 1948. Besedy sa zúčastnil aj Luboš Jurík, ktorý hovoril o svojich knižkách.

Beseda v miestnom gymnáziu 28.11.2017

28. novembra 2017 som bol na besede v miestnom gymnáziu v Uhorskom Hradišti. So študentmi sme hovorili spolu s Ľubošom Juríkom o Vavrovi Šrobárovi a Alexandrovi Dubčekovi. Na fotke vedľa mňa sedí Ľuboš Jurík, autor knihy o Dubčekovi a vedľa neho  je doktor Lajda, ktorý v češtine vydal túto knihu. Aula bola plná študentov a naše rozprávanie počúvali so zatajeným dychom. 

Bibliotéka 2017

Dňa 12.novembra 2017 som na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave krstil moju novú knižku Vavro Šrobár – osudové prevraty – 1918 – 1944 – 1948. Akciu moderoval Ľubomír Olach, jn. Knihu so svojim humorom pokrstil maliar, spisovateľ a vydavateľ humoristického mesačníka Kocúrkovo Milan Stano. Prišli ma podporiť aj vnúčence s manželkou. 

Na pozvanie Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade sme s Ľubošom Juríkom prišli predstaviť naše knižky 27. júna 2017

 

Na pozvanie Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade sme s Ľubošom Juríkom prišli predstaviť naše knižky 27. júna 2017. O našej tvorbe hovoril riaditeľ SVC Vladimír Valentík ( posledný  vpravo ) a spisovateľ a prekladateľ Martin Prebudila ( prvý zľava).

27. apríla 2017 sme s Ľubošom Juríkom už tradične na jar prišli na besedu do knižnice v Nových Zámkoch

 

27. apríla 2017 sme s Ľubošom Juríkom už tradične na jar prišli na besedu do knižnice v Nových Zámkoch, kde nás čakali študenti miestneho gymnázia. Tento raz sa celá akcia niesla v znamení Paríža a jeho jedinečnej umeleckej atmosféry. Môžem povedať, že stretnutie sa tešilo veľkému záujmu a tak sme dostali pozvánku už aj na budúci rok, kde predstavíme svoje nové knižky.

20. apríla 2017 sa v Divadle Andreja Bagara v Nitre uskutočnilo poetické pásmo Na Paríž nepozerám zhora

 

V poetickom pásme básnika Ľuba Olacha Na Paríž nepozerám zhora, ktoré sa uskutočnilo 20. apríla 2017 v Divadle Andreja Bagra v Nitre účinkovali herec tohto divadla Juraj Ďuriš, šarmantná speváčka a herečka Janka Gaváčová, skvelý klavirista Gabo Jonáš a moderátorom večera bol Ľubomír Olach, ml.

V bratislavskom Véčku sa 16. Januára 2017 uskutočnilo literárne pásmom s názvom Z Paríža nevytriezviem

 

Okrem spisovateľov Ľuboša Juríka, ktorý divákom predstavil svoje nové knižky Paríž očami dažďa  a Krimi prípady reportéra AZ a Ľubo Olach zase román Prezident a básnickú zbierku Triezviem... svoje skvelé recitátorské umenie ukázal Juraj Ďuriš, herec Divadla Andreja Bagara v Nitre a tiež úžasná  speváčka francúzskych šansónov a herečka Jana Gaváčová s gitaristom Ľubošom Brtáňom.

Pri predstavovaní románu Prezident na knižnom veľtrhu Bibliotéka 2016 v bratislavskej Inchebe. Akciu moderoval známy spisovateľ a „maturitná otázka“ Ľuboš Jurík.

Pozvánka na podujatie

Na besede v knižnici v Michalovciach.

Minulý mesiac sme v Cherz kafé v Bratislave, spolu s Ľubošom Juríkom, predstavili naše knižky POLITIK – SLUŽOBNÍK OLIGARCHOV a ROK DLHŠÍ AKO STOROČIE.

V stredu 18. mája som bol na besede v knižnici v Lozorne, kde som predstavil môj posledný román POLITIK - služobník oligarchov. Beseda bola veľmi zaujímavá a medzi čitateľmi som strávil viac ako hodinu a pol.

Dňa 21. apríla 2016 som bol aj s Ľubošom Juríkom na besede v knižnici v Nových Zámkoch.

Naši poslucháči boli miestni gymnazisti. Veľkú zásluhu na tomto stretnutí mala pani profesorka Beáta Nociarová. Po dvojhodinovej besede sme sa podpísali do miestnej kroniky a potom nás šarmantné organizátorky pozvali na výborný obed, ktorý sme zapíjali s hruškovicou. Ja som hovoril o mojom novom románe „POLITIK – služobník oligarchov“ a Ľuboš Jurík o knižke „Rok dlhší ako storočie“, ktorý je o Alexandrovi Dubčekovi.

Dňa 14. apríla som bol na besede v nitrianskom divadle, kde som predstavil môj posledný román POLITIK – služobník oligarchov. Besedu zorganizoval v rámci Literárneho klubu Janka Jesenského predseda v Nitre Ivan Godál.

 

 

29. februára som bol na besede v krajskej knižnici aj s Ľubošom Juríkom ( prvý sprava ) vo Zvolene. Na fotke sme spoločne aj s pani riaditeľkou Ing. Milenou Torňošovou.

V bratislavskom Véčku, 1. februára 2016, predstavili Ľuboš Jurík a Ľubo Olach svoje knižky Rok dlhý ako storočie a Politik – služobník oligarchov. Ich hosťami boli Milan Dubček a sólista opery SND Jozef Kundlák. Večer moderoval Ľubomír Olach ml.

Pezinský PI – klub na oslave šesťdesiatin spisovateľa a básnika Jožka Leikerta

Na slávnostnej vernisáži maliara Milana Stana v Pezinku vystúpila aj huslistka Mária Zummerová. K jej vystúpeniu som jej blahoželal spolu s kolegom z PI – klubu spisovateľom Ľubošom Juríkom.

3. Decembra 1915 som v Mestskej vinárni v Pezinku krstil môj nový román POLITIK. Ku knižke mi prišiel gratulovať aj maliar, vydavateľ a spisovateľ Milan Stano a tiež Milan Dubček, syn Alexandra Dubčeka, ktorý ju pokrstil.

Knižný veľtrh Bibliotéka v bratislavskej Inchebe

Poetický večer v Bratislavskom V – klube s názvom Pri víne s bohémami

Otvorenie prezidentskej knižnice Rudolfa Schustera v Košiciach.

Návšteva Auparku V Žiline

Beseda v Nových Zámkoch so spisovateľmi Ľubošom Juríkom a Ľubom Olachom.

Knižka rozhovory za oponou sa páči aj Jožovi Rážovi.

Veľtrh Bibliotéka v Inchebe

Májová Véčkovica 15.5.2014

Beseda v knižnici v Zlatých Moravciach so študentami Gymnázia Janka Kráľa

Poetický festival - Pri víne s bohémami 15.4.2014

Beseda v piešťanskej knižnici 19.2.2014

Knižky sme pokrstili slinami

Beseda ZŠ a MŠ Odborárska Bratislava 6.12.2013

Krst knihy Žraloci 3.12.2013 Film Café Vysoká ul. Bratislava

Poetický festival - Pri víne s bohémami 12.11.2013 Kaviareň Štefánka Bratislava

Krst básnickej zbierky "Na Paríž nepozerám zhora" 12.9.2013 V-Klub Bratislava

Vernisáž Milana Staňu s mojím portrétom a básňou "Rozmarný večer v Lubine"

Beseda Gymnázium Párovského Nitra 23.5.2013

Beseda so študentmi gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci v Srbsku 8.5.2013

Beseda V-Klub Bratislava, Kaviarenská poézia Ľuba Olacha 22.3.2013

Beseda na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave 25.2.2013

Krst románu POSLEDNÉ VAROVANIE 11.11.2012 knižný veľtrh Bibliotéka, Bratislava Incheba EXPO

Beseda v Mestskej knižnici v Zlatých Moravciach, 23. októbra 2012.

Spisovateľ Ľubo Olach - Beseda s čitateľmi Hodonín, CZ 8.11.2012

Krst románu NÁDENNÍK PERA VO FRANCÚZSKYCH SLUŽBÁCH 26.6.2012 Reštaurácia Delfín Bratislava

Krst knihy KAVIARENSKÁ POÉZIA ĽUBA OLACHA 24. máj 2011 BA, KC Dunaj

Výstava kníh KARLSRUHE, Nemecko 27.11.2009

Ľubo Olach a prezidenti SR retro...

Ľubo Olach & SPOMIENKY

Rýchly kontakt

Kontaktný formulár