Ľubo Olach

E-shop

Keď zomriem tak nech...

VYPREDANÁ!

Autor vo svojej poézii  vstupuje do sfér dôverných medzi mužom a ženou. Nevyhýba sa ani témam občianskym, pričom reflektuje pocity jednej generácie. Ponad všetky témy sa klenie ako dúhový  most optimizmus a motto, ktoré je obsiahnuté v názve zbierky: Keď zomriem tak nech..!

rok vydania 2007, 115 strán a 79 básni
väzba:
tvrdý obal, lepená, formát A5
náklad 400 ks

Zbierka Pri víne s bohémami

Táto básnická zbierka je rozšírením základných tém autora, dáva im novú dimenziu a kvalitu. Nič nepredstiera, hovorí zrozumiteľne, jasne pomenúva vzťahy, city aj pocity. Hovorí aj o tom, že v každom z nás drieme bohém a že byť bohémom nie je zďaleka výsadou mladosti.

rok vydania 2009, 110 strán a 80 básni
väzba:
tvrdý obal, lepená, formát A5
náklad 600 ks je takmer vypredaný

Kaviarenská poézia Ľuba Olacha

Autor v nej hovorí o svojich zážitkoch z rozličných kaviarní, barov, vinárni, ale i pajzlov a to nielen v Bratislave, ktoré tvoria tretinu knižky, ale aj zo Slovenska. Poslednú tretinu knižky pod názvom Od Paríža po Káhiru tvoria básne z rozličných kaviarní z miest Európy ale aj Egypta, Tunisu...

rok vydania 2011, 120 strán a 81 básni
väzba:
tvrdá, lepená, formát A5
náklad 800 ks

Weine und Frauen

Knižka vyšla pri príležitosti pozvania autora na knižný veľtrh do Karlsruhe v roku 2009, kde z nej recitoval pozvaný profesionálny herec zo Stuttgartu

vybrané básne o víne a ženách v nemčine vyšla v roku 2009, 59 strán a je v nej 22 básni
väzba:
obal mäkký, zošívaný, formát 200 x 150 mm
náklad 200 ks je vypredaný, k dispozícii je len niekoľko kusov z archívu autora

Nádenník pera...

Je to románový debut autora s tak trochu nezvyčajným a provokujúcim názvom a je nepochybne oživením dosť fádnej literárnej produkcie. A to najmä tým, že čitateľovi ponúka celkom iný prístup k videniu sveta a našej spoločnosti. Od Egypta cez Libanon, od reálií nedávnej minulosti až k horúcej prítomnosti.

vydaná v roku 2012, 302 strán
väzba:
obal tvrdý, zošívaný, formát  220 x 180 mm
náklad 1000 ks

Posledné varovanie

Po nežnej revolúcii si traja kamaráti - novinár, generálny riaditeľ veľkého podniku a vexlák Gubat uvedomili, že ich spokojný život končí. Spojili svoje sily a vďaka valutovým špekuláciám získali počiatočný kapitál na podnikanie. Potom sa ich cesty rozchádzajú. Z Gubata sa stáva šéf mafie, generálny riaditeľ Rudi je jeden z najvplyvnejších mužov Slovenska a z novinára Mikiho sa stáva mediálny boss. Títo traja muži ťahajú nitky na najvyšších miestach v politike,  hospodárstve, ale aj ďaleko za hranicami Slovenska. Života na hranici rizika si však vyberá svoju daň...

vydaná v roku 2012, 275 strán 
väzba: obal tvrdý, zošívaný formát 
náklad: 3000 ks 

 

 

Na Paríž nepozerám zhora...

V septembri 2013 Vám prinášame najnovšú zbierku básní na "Paríž nepozerám zhora".

rok vydania 2013
väzba:
tvrdý obal, lepená, formát A5
náklad 1000 ks

Žraloci

Vzrušujúci príbeh troch hlavných protagonistov sa začína v roku 1981. Hlavné postavy zažijú krátku, oslnivú kariéru počas komunizmu, ale po nežnej revolúcii sa ocitnú na dlažbe. Potom však odhodia všetky zábrany. Ich podnikateľské aktivity končia na hrane či za hranou zákona. Prežijú vydieranie mafiou, kupovanie poslancov, založia si televíziu, aby sa nakoniec stali jednou z najvplyvnejších finančných skupín na Slovensku, ktoré dostali pomenovanie finanční žraloci.

rok vydania 2013
väzba:
mäkký obal, lepená, formát A5
náklad 1000 ks

Lobista

Senzačný príbeh mladíka. Po tragickej smrti rodičov vedie búrlivý život. Keď skrachuje jeho upratovacia firma, núka dievčatá ako call girls politikom a manažérom. Ponúkne svoje služby firme, ktorá sa chystá investovať na Slovensku. Začína sa kariéra lobistu. Má prsty v privatizácii letiska, v tendroch, lobuje vo vláde. Stane sa z neho vplyvný a bohatý muž pohybujúci sa na hrane zákona.

Objednávkový formulár

  • Všetky dostupné knižky sú po  7 EUR.
  • Objednávka bude zaslaná Slovenskou poštou na dobierku, k cene kníh sa pripočítajú náklady na poštovné a balné vo výške 4 EURÁ.
  • Pri knihe napíšte počet kusov ktoré chcete objednať. Uvedené ceny sú s DPH. 
  • Knihy z vydavateľstva PT MARENČIN POSLEDNÉ VAROVANIE a ŽRALOCI pri osobnom odbere v Bratislave v agentúre AURUM stoja 10 Eur. 

Rýchly kontakt

Kontaktný formulár