Ľubo Olach

27.11.2014

ČO O KNIHE "ROZHOVORY ZA OPONOU" NAPÍSAL JOZEF LEIKERT

Milí priatelia prečítajte si čo o mojej knihe "Rozhovory za oponou", ktorá vyjde ešte v tomto roku, napísal popredný slovenský spisovateľ, básnik a publicista Jozef Leikert.

V osemdesiatych rokoch minulého storočia každoročne na výstavisku v Brne odovzdávali celoštátne (československé) televízne ceny Zlatý krokodíl. Slávnostné udeľovanie cien vo viacerých kategóriách v priamom prenose patrilo k najsledovanejším programom Československej televízie. Ktorýsi rok cenu dostal legendárny český herec Miloš Kopecký. Po prevzatí ceny sa moderátorka, známa slovenská hlásateľka, snažila o „duchaplný“ rozhovor. Žoviálny Miloš Kopecký sa na ňu zadíval a so stoickým pokojom povedal: „Pani kolegyňa, klásť otázky je niekedy ťažšie, ako na ne odpovedať.“ Krásna blondínka ostala v pomykove a bolo po rozhovore.

Ľubo Olach prešiel viacerými redakciami a s ďalšími spolupracoval. Jeho doménou boli rozhovory, najmä s umelcami, najradšej s hudobníkmi, spevákmi a všetkými od muziky. Rozhovory zoradené v tejto knihe vznikli pred mnohými rokmi, ale nič im neubralo na kvalite. Zaujímavé sú nielen výberom interviewaných, spôsobom vedenia rozhovorov, ale aj spracovaním. Z otázok i odpovedí je vidieť, že rozhovory robil dobrý novinár, žurnalista, v ktorom driemali spisovateľské sklony, naplno rozvinuté o niekoľko rokov. Ľubo Olach je tiež znamenitý hudobník, miluje hudbu a ľudí, ktorí ju robia. Najmä tých, ktorí ju tvoria a interpretujú zo srdca a z lásky. Zo srdca a z lásky robil aj rozhovory zoradené v tejto knihe. A tak by sme ich mali aj čítať.

Jozef Leikert

Rýchly kontakt

Kontaktný formulár